Kto dostarcza energię na plan Disneya?

Przyczynił się do powstania takich filmów jak Kraina Lodu (Frozen) czy Kubuś i przyjaciele (Winnie the Pooh), a jego rola przy powstawaniu wielu innych produkcji jest nie do przecenienia. Nie chodzi jednak o producenta, głównego animatora czy twórcę muzyki. Kim jest zatem Carlos Benavides?

Wszystko zaczęło się, kiedy ktoś zamieścił w sieci fragment napisów końcowych popularnej animacji Disneya  „Kraina lodu”. 


napisy caffeination


źródło: tumblr.com 

Jednym z wymienionych członków ekipy jest właśnie Carlos Benavides, a nagłówek przy jego nazwisku to… kafeinacja (caffeination). Szybko okazało się, że Carlos odpowiedzialny był za zapewnienie odpowiedniej ilośći kawy dla animatorów i innych członków załogi Disney Animators! Przygotowywana przez niego kawa musiała być naprawdę dobra, skoro twórcy filmów postanowili umieścić nazwisko baristy wsród nazwisk animatorów i producentów!


Na portalu tumblr.com pojawiły się natychmiast zdjęcia innych napisów końcowych, w których wyróżniony był Carlos.


napisy caffeination disney


źródło: tumblr.com 

Jak się okazuje, znany barista doczekał się nawet własnej strony w IMDb - znanej anglojęzycznej internetowej bazie filmów. Jak widać na swoim koncie ma udział w wielu kultowych produkcjach takich jak Zwierzogród czy Piorun! 


carlos benavides imdb


żródło: imdb.com

Benavides już od prawie dekady dba o poziom kofeiny twórców animacji w studio Disneya, a pierwszą produkcją przy której asystował była „Rodzinka Robinsonów” z 2007 roku!


Jednak nie jest on pełnoetatowym „kafeinatorem”, gdyż pracował także jako spec od elektryki przy innych produkcjach - głównie horrorach i dramatach.


Szczyt jego popularności został osiągnięty, kiedy Disney, chcąc upewnić się, że rola Carlosa w produkcjach zostanie odpowiednio doceniona, zamieścił jego zdjęcie na swoim profilu Instagram.


instagram disney carlos caffeinator


 źródło: Instagram 

Od tego czasu Carlos Benavides został okrzyknięty przez internautów „kawowym bohaterem” oraz „królem kawy”. Na portalach tumblr oraz Instagram wciąż pojawiają się nowe słowa uznania dla jego poświęcenia, a nawet wielu internautów nie ukrywa zazdrości Carlosowi jego pracy.


 


twitter


 żródło: twitter.com

Wszyscy są jednak zgodni, że jego rola w tworzeniu kultowych produkcji jest bardzo ważna, a jego oddanie godne uwiecznienia w napisach końcowych.


 napisy caffeination disney


 źródło: tumblr.com

Kiedy następnym razem wybierzecie się, sami lub z dziećmi, na film Disneya, pamiętajcie aby zostać chwilę dłużej i wypatrywać „człowieka od kawy”. 


napisy caffeination disney


 źródło: tumblr.com

Choć wydaje się, że posada „podawacza kawy” nie jest szczytem marzeniem żadnego pracownika, to stanowisko „kafeinatora” w studio Disney wydaje się być całkiem dobrą propozycją!


Co sądzicie o pracy Carlosa? Piszcie w komentarzach!


sklep kawa.pl