Zaparz idealną kawę w domu i w plenerze! Saszetki Guulcafe

Zaczęło się dawno temu od przenośnych papierowych dripów firmy kalita. Ta bardzo intuicyjna konstrukcja pozwala na zaparzenie około 200ml kawy. Jedyne o czym trzeba pamiętać to przygotowanie wcześniej zmielonej kawy. I można by pomyśleć, że na tym temat papierowych dripów się skończy, ale nie!

Szczecińska firma Guulcafe poszła o krok dalej i skorzystała z możliwości jakie dają jednorazowe drippery tworząc saszetki z już zmieloną kawą. Tym samym zniwelowany został problem mielenia i dozowania kawy w podróży!

Saszetki z kawą Guulcafe to jednorazowe dripy - zaparzacze z uchwytami do mocowania na kubku. Każda saszetka zawiera ilość kawy do przygotowania 200 ml naparu. Jakby tego było mało, mamy kawy do wyboru od tych bardziej klasycznych - np. Brazylii czy nieco bardziej owocowych ziaren choćby z Kenii czy z Etiopii.

kawwa

Dripper jest prosty w obsłudze. Po otwarciu saszetki odginamy „raczki” i zaczepiamy na kubku. Następnie wedle zaleceń producenta wykonujemy 20 sekundową preinfuzję i dolewamy partiami do 200 ml wody. Oczywiście posiadanie stopera w telefonie nie jest już cudem techniki, ale zabieranie wagi na wyjazdy czasem tak. W związku z tym dla ułatwienia podpowiem, że jeśli po preinfuzji zrobicie dwa zalania wodą „do pełna” to uzyskacie pojemność ok 180 ml czyli prawie w punkt!

kawa

kawa

Sama kawa jest dobra jakościowo, stopień palenia zdecydowanie pod dripa i smakowo również bez zarzutów. Zdecydowanie nie zawiedzie się ten kto zabierze saszetkę lub dwie na wyjazd. Zresztą sami sprawdźcie! Czołem!

kawa

 

sklep kawa.pl z kawą speciality i akcesoriami do parzenia kawy kraków