Całkowicie szklany zaparzacz do metody przelewowej

Pure Over - szklany zaparzacz przelewowy zaprojektowany przez artystę Etai Rahmila z Portland jest już dostępny na Kickstarterze.

Przedstawiając wyraźnie cały proces parzeania, nowe urządzenie oferuje bezfiltrową kawę kroplową z zaparzacza składającego się w całości z przezroczystego szkła borokrzemianowego. Taki proces parzenia kawy sprawia, że napar jest bardziej odważny i aromatyczny. Podczas parzenia mamy styczność wyłącznie ze szkłem, zmielonymi ziarnami kawy oraz wodą. 

Urządzenie ma nam pozwolić cieszyć się najczystszymi z możliwych smaków w filiżance, bez wpływu elementów plastikowych, metalowych czy nawet papierowych filtrów. Pure Over ma wbudowany filtr, który opiera się na zasadzie "filtracji ciastkowej", dzięki której złoże stosunkowo grubo zmielonej kawy działa jako filtr samo w sobie.

Pure Over był w trakcie projektowania i prototypowania przez dwa lata, zanim ostatecznie trafił na rynek. Po wielu iteracjach Rahmil i jego zespół ostatecznie zakończyli na czteroczęściowym projekcie.

Na szczycie białej lub czarnej ceramicznej podstawy (do przechowywania gdy nie jest używany), znajduje się szklany kroplownik z porowatym dnem nie wymagającym dodatkowej filtracji papierowej, co prowadzi do uzyskania cięższej, pełniejszej filiżanki kawy. Sam kroplownik jest kompatybilny z kubkiem. Na kroplownik nakładamy szklany dyfuzor który umożliwia równomierne rozlewanie wody po łożu kawowym przy regulowanym przepływie. Czwartym elementem zestawu jest szklane mieszadełko.

Wchodząc na Kickstarter 24 sierpnia, Pure Over pokonał swoją bramkę w wysokości 10000$ w zaledwie cztery krótkie godziny. Pierwsza seria zestawów ma zostać wysłana w grudniu tego roku.