4.49

W kwietniu będzie się działo! Jeżeli jeszcze nie wiecie na które wydarzenia warto się wybrać - przygotowaliśmy dla Was listę z najciekawyszymi propozycjami według nas.

Zaczynamy miesiąc od Kursu dla Baristów i Home Baristów, które odbędą się 5-6 kwietnia w Katowicach. Dowiecie się na nim między innymi jak stopień mielenia, temperatura wody, a także czas parzenia wpływają na smak kawy. Szkolenie jest przeznaczone dla osób zainteresowanych tematyką kawową i pragnących polepszyć swoje umiejętności baristyczne.

W miarę równolegle z Kursem dla Baristów, czyli 6-7 kwietnia będzie się odbywać Coffee Walk In!, razem z Festiwalem Kawy w Krakowie. To wydarzenie jest przeznaczone dla osób chcących się dowiedzieć czegoś o kawie, a także… wytatuować sobie kawowe wzory w bardzo przystępnych cenach! Tatuaże będą wykonywać Mateusz Kocjan, Vladimir Babich, Koszela Tattoo, Piotr Melnyczuk, a także Agata Morzyk.

baner coffee walk in

zdjęcie autorstwa Coffee Walk In!, That's all Folks

Podczas Festiwalu Kawy w Krakowie odbędą się również  Mistrzostwa Krakowa w Latte Art - dokładnie 8 kwietnia. Podczas tego wydarzenia będą mogli się wykazać najlepsi kawowi artyści i pokazać, który z nich najlepiej potrafi “malować’ po kawie. Nie możecie tego przegapić!

Po bardzo aktywnym weekendzie przychodzi pora na odrobinę relaksu, aby nabrać sił na Warsztaty Baristyczne “Con Aroma De Cafe”12 kwietnia w Krakowie. Podczas warsztatów nie zabraknie teorii oraz zadań praktycznych - między innymi dowiecie się jak rozpoznać prawidłowo wykonane espresso oraz przyrządzicie wybrane kawy z pomocą szkoleniowców.

baner warsztaty baristyczne

Dzień po tym należy się przetransportować do Katowic na Warsztaty “I Love Coffee”. Na tych warsztatach nauczycie się wykonywać przepyszną kawę w aeropressie, chemexie oraz dripie, a także dowiecie się jak odróżnić dobrą kawę od złej. Pamiętajcie, że Warsztaty “I Love Coffee” to cykl szkoleń przeznaczonych absolutnie dla wszystkich!

Od 14 do 22 kwietnia w Trójmieście będziecie mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowym Festiwalu “Czas na Kawę”. Kawiarnie biorące udział w wydarzeniu będą serwowały pojedynczy zestaw, który będzie zawierał kawę i deser za 12 zł, a także zestaw duet (czyli dwie kawy i dwa desery) za 20 zł. Na pewno nie będziecie chodzić głodni, ani spragnieni podczas tego tygodnia!

Uciekamy na chwilę z Polski, aby 12-15 kwietnia zagościć na The London Coffee Festival. Podczas imprezy odbędą się m.in. zawody Coffee Masters. To już niemalże Olimpiada Kawowa - pierwsza odbyła się w 2014r. Tegoroczna edycja Coffee Masters nie mogłaby odbyć się bez naszej polskiej reprezentacji - na czele z Agnieszką Rojewską i Eliaszem Minkiewiczem. Trzymamy mocno kciuki za naszych olimpijczyków! :)

baner london coffee festival

Wyjątkowe Szkolenie Barista Skills Professional odbędzie się 17-19 kwietnia w Katowicach. Jest ono bardzo kameralne, ponieważ odbywa się w grupie 4 osobowej. Jest przeznaczone dla osób z dużym doświadczeniem z kawą, pracą w kawiarni - szkolenie to 3 dni naprawdę intensywnej nauki, praktyki i treningów sensorycznych na różnych kawach.

19-22 kwietnia przemieszczamy się naprawdę daleko - aż do deszczowego Seatlle w Washington State Convention Center! Odbędą się wtedy trzydniowe Coffee Expo 2018. W targach weźmie udział aż 12 tys. profesjonalistów i firm z branży kawowej. Celem targów będzie zaprezentowanie najnowszych trendów na rynku kawy, innowacji oraz edukacja i pogłębianie świadomości konsumentów w sektorze kawy specialty. Program eventu znajdziecie pod linkiem: http://coffeeexpo.org/schedule-of-events 

W międzyczasie 20 kwietnia odbędzie się powtórka z Warsztatów “I Love Coffee” w Katowicach. Podobnie jak w poprzednich cyklach zdobędziecie wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z tematyki kawowej. Na pewno nie pożałujecie swojego udziału.

Ostatnim kwietniowym wydarzeniem, na którym nie może Was zabraknąć jest La Marzocco LOCAL 21 kwietnia w Katowicach. Jest to świetne wydarzenie podczas, którego możecie wziąć udział w warsztatach, cuppingu, a także w zawodach MMA (MINI MEETS ART). Jeszcze nie jesteście przekonani? Cupping przeprowadzi Błażej Walczykiewicz!!

Jeśli jesteście ciekawi pozostałych eventów kawowych, które odbędą się wkrótce, odwiedźcie naszą stronę z Wydarzeniami. 

sklep.kawa.pl z kawą speciality, ziarnistą i akcesoriami do parzenia kawy kraków