Najciekawsze kawowe eventy w kwietniu 2018

W kwietniu będzie się działo! Jeżeli jeszcze nie wiecie na które wydarzenia warto się wybrać - przygotowaliśmy dla Was listę z najciekawyszymi propozycjami według nas.

Zaczynamy miesiąc od Kursu dla Baristów i Home Baristów, które odbędą się 5-6 kwietnia w Katowicach. Dowiecie się na nim między innymi jak stopień mielenia, temperatura wody, a także czas parzenia wpływają na smak kawy. Szkolenie jest przeznaczone dla osób zainteresowanych tematyką kawową i pragnących polepszyć swoje umiejętności baristyczne.

W miarę równolegle z Kursem dla Baristów, czyli 6-7 kwietnia będzie się odbywać Coffee Walk In!, razem z Festiwalem Kawy w Krakowie. To wydarzenie jest przeznaczone dla osób chcących się dowiedzieć czegoś o kawie, a także… wytatuować sobie kawowe wzory w bardzo przystępnych cenach! Tatuaże będą wykonywać Mateusz Kocjan, Vladimir Babich, Koszela Tattoo, Piotr Melnyczuk, a także Agata Morzyk.


baner coffee walk in

zdjęcie autorstwa Coffee Walk In!, That's all Folks

Podczas Festiwalu Kawy w Krakowie odbędą się również  Mistrzostwa Krakowa w Latte Art - dokładnie 8 kwietnia. Podczas tego wydarzenia będą mogli się wykazać najlepsi kawowi artyści i pokazać, który z nich najlepiej potrafi “malować’ po kawie. Nie możecie tego przegapić!

Po bardzo aktywnym weekendzie przychodzi pora na odrobinę relaksu, aby nabrać sił na Warsztaty Baristyczne “Con Aroma De Cafe” 12 kwietnia w Krakowie. Podczas warsztatów nie zabraknie teorii oraz zadań praktycznych - między innymi dowiecie się jak rozpoznać prawidłowo wykonane espresso oraz przyrządzicie wybrane kawy z pomocą szkoleniowców.


baner warsztaty baristyczne


Dzień po tym należy się przetransportować do Katowic na Warsztaty “I Love Coffee”. Na tych warsztatach nauczycie się wykonywać przepyszną kawę w aeropressie, chemexie oraz dripie, a także dowiecie się jak odróżnić dobrą kawę od złej. Pamiętajcie, że Warsztaty “I Love Coffee” to cykl szkoleń przeznaczonych absolutnie dla wszystkich!


Od 14 do 22 kwietnia w Trójmieście będziecie mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowym Festiwalu “Czas na Kawę”. Kawiarnie biorące udział w wydarzeniu będą serwowały pojedynczy zestaw, który będzie zawierał kawę i deser za 12 zł, a także zestaw duet (czyli dwie kawy i dwa desery) za 20 zł. Na pewno nie będziecie chodzić głodni, ani spragnieni podczas tego tygodnia!


Uciekamy na chwilę z Polski, aby 12-15 kwietnia zagościć na The London Coffee Festival. Podczas imprezy odbędą się m.in. zawody Coffee Masters. To już niemalże Olimpiada Kawowa - pierwsza odbyła się w 2014r. Tegoroczna edycja Coffee Masters nie mogłaby odbyć się bez naszej polskiej reprezentacji - na czele z Agnieszką Rojewską i Eliaszem Minkiewiczem. Trzymamy mocno kciuki za naszych olimpijczyków! :)


baner london coffee festival


Wyjątkowe Szkolenie Barista Skills Professional  odbędzie się 17-19 kwietnia w Katowicach. Jest ono bardzo kameralne, ponieważ odbywa się w grupie 4 osobowej. Jest przeznaczone dla osób z dużym doświadczeniem z kawą, pracą w kawiarni - szkolenie to 3 dni naprawdę intensywnej nauki, praktyki i treningów sensorycznych na różnych kawach.


19-22 kwietnia przemieszczamy się naprawdę daleko - aż do deszczowego Seatlle w Washington State Convention Center! Odbędą się wtedy trzydniowe Coffee Expo 2018. W targach weźmie udział aż 12 tys. profesjonalistów i firm z branży kawowej. Celem targów będzie zaprezentowanie najnowszych trendów na rynku kawy, innowacji oraz edukacja i pogłębianie świadomości konsumentów w sektorze kawy specialty. Program eventu znajdziecie pod linkiem: http://coffeeexpo.org/schedule-of-events 


W międzyczasie 20 kwietnia odbędzie się powtórka z Warsztatów “I Love Coffee” w Katowicach. Podobnie jak w poprzednich cyklach zdobędziecie wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z tematyki kawowej. Na pewno nie pożałujecie swojego udziału.


Ostatnim kwietniowym wydarzeniem, na którym nie może Was zabraknąć jest La Marzocco LOCAL 21 kwietnia w Katowicach. Jest to świetne wydarzenie podczas, którego możecie wziąć udział w warsztatach, cuppingu, a także w zawodach MMA (MINI MEETS ART). Jeszcze nie jesteście przekonani? Cupping przeprowadzi Błażej Walczykiewicz!! Jeśli jesteście ciekawi pozostałych eventów kawowych, które odbędą się wkrótce, odwiedźcie naszą stronę z Wydarzeniami.